Taniec/Teatr

Rozwijaj swoje umiejętności taneczne czy teatralne, niezależnie od tego czy jesteś zawodowcem czy kompletnym amatorem :) 

KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO
Dla młodzieży i dorosłych, MDK Batory

TEATR MIMESIS
Dla młodzieży 13-19 lat, MDK Batory


ZESPÓŁ TAŃCA INDYJSKIEGO TAAL
Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, MDK Batory


GRUPA TEATRALNA M.I.O.D.E.K
Dla dzieci, młodzieży 8-18 lat, MDK Lompy


STUDIO TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TENDI
Dla młodzieży i dorosłych 14-25lat, CHCK


STUDIO MUSICALOWE "STEP" TOMASZ MICHA
13+ z predyspozycjami tanecznymi, CHCK


MIT – MŁODZIEŻOWA INICJATYWA TEATRALNA
13-19 lat, CHCK


LEKKI TEATR PRZENOŚNY
dla ludzi w każdym wieku, CHCK


KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Dla kogo: młodzież i dorośli

Kiedy i gdzie: poniedziałki i środy w Domu Parafialnym Parafii św. Jadwigi przy ul. Chrobrego 17 w Chorzowie o godz.18:00 grupa początkująca, o godz.19:00 grupa średnio zaawansowana, o godz. 20:00 grupa zaawansowana.

Opis: Pasjonaci dla pasjonatów. Słowo „kurs” jest tu jedynie nazwą, która nie oddaje atmosfery, w jakiej odbywa się nauka tańca w naszym Domu Kultury. Kilkadziesiąt par na trzech stopniach zaawansowania oraz dwoje dyplomowanych instruktorów tańca to mieszanka wybuchowa - energii, dobrego humoru i pełnego zaangażowania z obu stron. Łączy ich miłość do tańca i radość poruszania się w rytm muzyki. W programie nauka tańców standardowych i latynoamerykańskich.


TEATR MIMESIS

Dla kogo: młodzież 13-19 lat 

Kiedy i gdzie: Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17:00 - 19:00 w sali 305

Opis: Program Grupy Teatralnej MIMESIS:


doskonalenie warsztatu pracy aktora
kultura żywego słowa (nauka dykcji, interpretacji głosowej wygłaszanego tekstu)
drama
pantomima
zadania sceniczne w planie żywym i plastycznym
improwizacja, tworzenie etiud
zabawy muzyczno- ruchowe
zabawy ortofoniczne
praca z rekwizytem
kształtowanie świadomości scenicznej
podstawy ruchu scenicznego
twórcza realizacja spektaklu

ZESPÓŁ TAŃCA INDYJSKIEGO TAAL

Dla kogo: młodzież 13-19 lat 

Kiedy i gdzie: Poniedziałek 18:00 - 20:30 - zajęcia rozpoczynają się od 3.10.2016r.

Opis: Zespół Tańca Indyjskiego TAAL to grupa artystów działająca od 2004 roku. Pod okiem założycielki i dyrektora artystycznego Sabiny Swety Sen zespół rozwija swoje umiejętności w dziedzinie tańców indyjskich, które później wykorzystuje, tworząc barwne spektakle inspirowane muzyką Bollywood, indyjskimi tańcami klasycznymi, czy bogatą kulturą folkową Bengalu oraz innych rejonów Indii. Występy zespołu są nieustannie wzbogacane o nowe stroje, rekwizyty, a także formy artystyczne takie jak śpiew, poezja, film czy fotografia.

TAAL pragnie dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas warsztatów, prelekcji oraz pokazów tanecznych dla miłośników Indii w każdym wieku, dając im tym samym możliwość posmakowania kultury indyjskiej oraz dołączenia do grona zespołu.


GRUPA TEATRALNA M.I.O.D.E.K.

Dla kogo: 

Kiedy i gdzie: 

Opis: Zespół teatralny M.I.O.D.E.K. istnieje od 1992 roku. Miłośnicy Inscenizowania Odlotowych Dramatów Ewentualnie Kukiełkowych (tak właśnie trzeba rozwinąć nazwę M.I.O.D.E.K.), to młodzi pasjonaci teatru i szeroko pojętych działań artystycznych w wieku od 8 do 18 lat.

Na cotygodniowych spotkaniach, oprócz pracy nad spektaklami, które później prezentowane są na rozmaitych festiwalach i konkursach, zawsze znajdzie się czas na przyjacielską pogawędkę, dobrą zabawę i oczywiście wyjście do teatru. M.I.O.D.E.K. włącza się we wszystkie działania Młodzieżowego Domu Kultury, od lat uczestniczy w imprezach charytatywnych, angażuje się w działania wolontariatu.

STUDIO TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TENDI


Dla kogo:
 14 do 25 lat (mile widziane osoby z wcześniejszym doświadczeniem tanecznym)

Kiedy i gdzie: poniedziałki od 19:30 do 21:30, piątki  od 16.00 do 18.00. Sala nr 21 lub baletowo - taneczna (II piętro)

Opis: Od początku swojego istnienia, zespół odnosi sukcesy, biorąc udział w różnych konkursach, festiwalach oraz przeglądach.

STUDIO MUSICALOWE "STEP" TOMASZ MICHA


Dla kogo:
 osoby, które ukończyły 13 lat i posiadają predyspozycje taneczne

Kiedy i gdzie: Sezon 2016/2017
Termin zajęć: soboty  godz.11.30-17.00
Spotkanie organizacyjne: 10 września, godz. 10:00, Sala baletowo-taneczna lub sala 21 (II piętro)

Opis: Zainteresowania taneczne zespołu to: step i taniec irlandzki, taniec nowoczesny, charakterystyczny i estradowy. Każdy występ STEP-u to niezwykłe przeżycie dla widzów którzy nagradzają tancerzy gromkimi owacjami.

Założycielem i liderem zespołu jest Tomasz Mich: instruktor stepu i tańca irlandzkiego, absolwent Studium Wokalno - Baletowego w Gliwicach, tancerz Teatru A, tancerz międzynarodowych grup Fire of the Dance i Spirit of the Dance, nauczyciel Studia Aktorskiego Doroty Pomykały, choreograf zespołu „Słoneczni”, współpracował z tancerzami - Joel Hannah (River Dance, Lord of the Dance).


MIT – MŁODZIEŻOWA INICJATYWA TEATRALNA


Dla kogo:
 Interaktywny projekt skierowany do młodzieży pomiędzy 13 a 19 rokiem życia.

Kiedy i gdzie: Sezon 2016/2017
zajęcia odbywają się w poniedziałek i piątek od 17:00 do 19:00, Sala konferencyjna lub sala 22.

Pierwsze zajęcia: 5 września, godz.17:00

Opis: „MIT czyli Młodzieżowa Inicjatywa Teatralna” to interaktywny projekt skierowany do młodzieży pomiędzy 13 a 19 rokiem życia. 

Młodzież będzie miała za zadanie stawienie czoła 6 tematom. Praca nad każdym tematem zakończy się krótką etiudą, która będzie nagrywana i publikowana na portalu Facebook oraz ChCK.

Dodatkowo, zostanie zorganizowane głosowanie na najlepszą etiudę, z której zostanie przygotowany spektakl finałowy.


LEKKI TEATR PRZENOŚNY DLA LUDZI W KAŻDYM WIEKU


Dla kogo:
 Interaktywny projekt skierowany do młodzieży pomiędzy 13 a 19 rokiem życia.

Kiedy i gdzie: poniedziałek i czwartek, godz.17:30-19:30

Opis: W połowie września po wakacyjnej przerwie wraca na trzecie piętro Chorzowskiego Centrum Kultury Lekki Teatr Przenośny. Jest on szczególnym zjawiskiem. Pojawiają się w nim osoby w najróżniejszym wieku i o najróżniejszych uzdolnieniach. Nie ma żadnych castingów, nie wybiera się najlepszych, przygotowanych gdzie indziej, aby z nimi zrealizować jakiś projekt. Przyjść może każdy, a jedynym kryterium jest chęć podjęcia systematycznego wysiłku. Kto się zdecyduje, może się tu zdobyć umiejętności sceniczne w dostępnym mu zakresie i wystąpić przed publicznością. I to jak wystąpić. W ciągu sześciu lat działalności LTP w Chorzowie jego wychowankowie  zdobyli 220 nagród w różnych konkursach recytatorskich, w tym wiele laurów na etapach ogólnopolskich, przygotowali 6 pełnowymiarowych spektakli, uczestniczyli w większych przedsięwzięciach wraz z innymi grupami ChCK, oraz imprezach okolicznościowych, pokazali się łącznie 60 razy.

Najważniejsze jest jednak to, że celem nie jest tutaj szybki i jednorazowy rezultat, ale wieloletnia praca nad językiem, pewnością siebie i swobodą zachowania w publicznym wystąpieniu, nad ogólną wiedzą uczestników ale również nad odpowiedzialnością i zespołowością działań.

Każdy uczestnik zajęć jest traktowany indywidualnie, według autorskiego programu dwojga prowadzących: Teresy Adamkiewicz i Mirosława Orzechowskiego. Jeśli ktoś ma wolę i czas i traktuje teatr jako niezobowiązujące hobby, serdecznie zapraszamy!