Zeszli na ląd

Statek przycumował do portu. Z pokładu schodzi czworo kapitanów dumnie pokonując kładkę łączącą burtę z brzegiem…
"Przybyli" – rozlega się szept niosący się od portu w głąb Chorzowa. "Przybyli!"


Poznajcie mentorów grupy pilotażowej!

Piątka doświadczonych ludzi, którzy zgłosili się by nadać kierunek naszej grupie pilotażowej.  Podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a swoje potrafią! A jak ktoś zastanawia się gdzie piąty z kapitanów to zawiadamiamy, że płynie na grzbiecie żółwia morskiego więc poznacie go nieco później! ;)

Anna Koźlik

Chętnie służy radą, wsparciem, pomaga w pokonywaniu codziennych trudności, osiąganiu zamierzonych celów życiowych. Ułatwia dostrzeganie swoich mocnych stron, zasobów.


Maria Malinowska

Pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie. Zajmuje się także zagadnieniem przemocy w rodzinie oraz przeciwdziałaniem marginalizacji

i wykluczeniu społecznemu.

Uczestnikom CUMY może zaoferować swoje doświadczenie. Motywować do działania, uczyć że „Optymizmu można się nauczyć”.


Mirosław Pawłowski

Od 15 lat pracuję w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Radzionkowie. Pomagam młodzieży znaleźć własne „Ja”.


Marcin Kawka

Ukończyłem Socjologię oraz Nauki o Rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jeszcze w czasie studiów rozpocząłem pracę jako wychowawca w jednej z katowickich świetlic specjalistycznych.


Michał Pietrzok

W ramach edukacji pozaformalnej i pracy z młodzieżą specjalizuje się w metodologii edukacji przez doświadczanie, a w szczególności w wykorzystaniu gier symulacyjnych i RPG w działalności pozarządowej. W przeszłości był uczestnikiem Szkolenia Trenerów z wykorzystania gier symulacyjnych, a także opracował i zrealizował szkolenie SIMeNGO – wykorzystanie gier symulacyjnych w pracy z młodzieżą.


Witold Szwedkowski

Psycholog społeczny i doradca zawodowy. Zawodowo zajmuje się też pracą dydaktyczną na uczelni i na kursach. Interesuje się wszelkimi formami ogrodnictwa służącymi miastu – ogrody społeczne, ogrody deszczowe, partyzantka ogrodnicza, hydroponika, zielarstwo i zbieractwo miejskie... Prowadzi warsztaty i konsultacje z tych i wielu pokrewnych tematów.


Ledwo dopłynęli, a już ostro wzięli się do pracy :)
Nasi Kapitanowie spośród 22 kandydatów do Grupy Pilotażowej wybrali 12. uczestników, którzy już po wakacjach podejmą działania w CUMIE...
Poznamy ich we wrześniu, ale już nie możemy się doczekać:)