Sport

Kondycja, sprawność fizyczna, aktywność, a może jeszcze dalej w kierunku nieco bardziej ekstremalnych sportów? Zobacz w czym możesz być jeszcze lepszy/a!

KOŁA NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO
Dla dzieci i młodzieży, MDK Lompy


KOŁA WSPINACZKI SKAŁKOWEJ
Dla młodzieży, MDK Lompy


KOŁA NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO

Dla kogo: dzieci i młodzież

Gdzie: MDK Lompy

Opis: „SZKÓŁKA NARCIARSKA”, bo tak tradycyjnie nazywane są koła narciarstwa zjazdowego, już od 1978 roku z powodzeniem uczy i popularyzuje narciarstwo zjazdowe wśród dzieci i młodzieży Chorzowa. Zajęcia "suchej zaprawy" odbywające się na sali gimnastycznej przygotowują uczestników sprawnościowo i kondycyjnie do uprawiania narciarstwa. Podczas sobotnich wyjazdów w góry uczestnicy poznają podstawowe techniki narciarskie, doskonalą już nabyte umiejętności oraz ćwiczą elementy jazdy sportowej (slalomy na tyczkach), co pozwala na wprowadzanie elementów rywalizacji sportowej w grupie oraz starty w zawodach. Młodzi ludzie, po kilku latach spędzonych na zajęciach, nie tylko są przygotowani do bezpiecznego uprawiania narciarstwa w górach, ale mają także wyrobiony nawyk czynnego spędzania czasu wolnego.

Instruktorzy narciarstwa zjazdowego:

Alicja Kwiecień
Bogusława Frey
Katarzyna Hajkowska-Cisło
Krzysztof Kwiecień
(nauczyciele dyplomowani)

oraz
Joanna Górny
Dariusz Wójcicki (pomoc w zajęciach na stoku)

(nauczyciele dyplomowani)


KOŁA WSPINACZKI SKAŁKOWEJ

Dla kogo: młodzież

Gdzie: MDK Lompy

Opis: Koła wspinaczki skałkowej przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Dzięki zajęciom, uczestnicy mogą poznać techniki wspinania, warunki bezpiecznego korzystania ze ścianki wspinaczkowej oraz jak bezpiecznie wspinać się w górach.

Jeśli chcesz poczuć prawdziwą magię wspinania, uczyć się od najlepszych, walczyć ze swoimi słabościami, zaszczepić w sobie chęć do ruchu lub nawet znaleźć sposób na życie – to koło jest właśnie dla Ciebie!

Instruktor kół wspinaczki skałkowej:

Dariusz Wójcicki
(nauczyciel dyplomowany)