I Konferencja Kobiet w Chorzowie już za nami!

8 lutego w MDK przy ul. Lompy odbyła się I Konferencja Kobiet w Chorzowie, a jednym z partnerów konferencji była nasza CUMA. 

To właśnie w lokalu CUMY  przy ul. Wolności 3, z inicjatywy Fundacji Rzecz Społeczna  chorzowianki spotkały się po raz pierwszy. Kolejne spotkania, gromadząc coraz liczniejszą grupę kobiet, również odbywały się w CUMIE, a ich efektem była właśnie organizacja I Konferencji Kobiet w Chorzowie jako obywatelskiej inicjatywy społecznej.
Konferencję otworzyła Mariola Roleder - Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów, która wprowadziła wszystkich obecnych w świat widziany oczami kobiet, ujmując w swoim wystąpieniu istotę konferencji.
A jak było?  Było herstorycznie , energetyczne i tanecznie!
Konferencja była okazją do zaprezentowania Szlaku Kobiet po Śląsku i Zagłębiu -  aktywistek działających na rzecz naszego regionu  oraz filmu "5 kobiet Sejmu Śląskiego" - niezwykle ciekawych i niestety mało znanych faktów z życia posłanek  na Sejm Śląski w okresie II RP (1922-1939), m.in. Janiny Omańkowkiej ściśle powiązanej z Chorzowem.  Nie zabrakło również ciekawych wykładów, żywych dyskusji, inspirujących paneli, a nawet wspólnego tańca  przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt  One Billion Rising. ,który już na samym początku konferencji był solidnym zastrzykiem pozytywnej energii!

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział!
Dziękujmy również patronom medialnym : Chorzowianin, Tuba Chorzowa, Silesia24, TVS oraz współorganizatorom i partnerom : MDK przy ul. Lompy, Kongres Kobiet Województwa Śląskiego, Śląski Szlak Kobiet, Klub Aktywnych Rodzin, Fundacja Rzecz Społeczna i STOKSON.